Blog

Nowości, inspiracje i wskazówki

Lublin jako miasto z ogromnym potencjałem IT

Lublin jako miasto z ogromnym potencjałem IT

16.12.2019 Olga Lenarczyk

Pierwsza szkoła programowania SmartNinja w Polsce wybiera Lublin jako miasto z ogromnym potencjałem IT!

Praca w branży informatycznej kusi nie tylko wysokimi zarobkami, ale również możliwością pracy zdalnej i nieograniczonymi ścieżkami rozwoju. Lublin i region bardzo rozwijają się w tej dziedzinie, coraz więcej firm poszukuje specjalistów IT, którzy spełnią wymagania pracodawców.

Myślenie jest w cenie

Sądzisz, że zarobki rzędu sześć, siedem czy osiem tysięcy miesięcznie i więcej brzmią jak piękny sen? Uważasz, że dobry zawód możesz zdobyć tylko dzięki długiemu czasowi spędzonemu w szkolnej ławce, a na porządny samochód będzie stać Cię po latach ciężkiej pracy? Tak wcale być nie musi! Te i wiele innych mitów obala rynek IT i praca programisty. Na czym ona polega? Głównie na myśleniu, rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu nowych wyzwań oraz projektów. Programowania możesz nauczyć się w każdym wieku, bez względu na wykształcenie. Ważne jednak, żebyś odpowiednio zaczął i nie zniechęcił się na początku. Do tego odrobina wytrwałości i sukces gwarantowany!

Dzień z życia programisty

Większość z nas, na myśl o programiście wyobraża sobie kogoś w okularach, przesiadującego noce i dnie przed komputerem, wycofanego i nieśmiałego, koniecznie mężczyznę, który operuje nieznanymi pojęciami lub co najmniej mówi w tajemnym języku na pewno nie z tego świata. Nic bardziej mylnego. W dużej mierze praca programisty polega na pracy zespołowej i komunikacji z członkami teamu. Każdy dzień, w większości firm, rozpoczyna się od wspólnego ustalenia celów i rozdzielenia zadań. Programiści wspierają się wzajemnie w ich realizacji, ponieważ z jednej strony są odpowiedzialni za konkretną cześć zadania a z drugiej, razem tworzą jedną całość. Dodatkowo, coraz bardziej popularne stają się metody scrumowe, które w dużym uproszczeniu, oznaczają wsparcie mentora. Scrum master- bo tak zwany jest ów mentor, motywuje zespół do działania i jednocześnie pomaga rozwiązywać problemy czy podsuwa nowe rozwiązania. Pod koniec dnia możemy być dumni z siebie, że wykreowaliśmy coś zupełnie nowego, unikalnego. Praca ta daje bardzo dużo satysfakcji i jest niezwykle kreatywna.

Jak zacząć i o co chodzi z tymi językami programowania?

No dobrze. Ta opcja kariery programisty wygląda bardzo atrakcyjnie. Dobre zarobki, przyjemna atmosfera, możliwość wykorzystania swojego potencjału, a nawet możliwość pracy zdalnej z domu. Jak zatem zacząć, nauczyć się i szybko rozpocząć pracę? Tutaj zaczyna się nasza rola. Smart Ninja Lublin to szkoła programowania, która pomaga odkryć talenty IT i uczy programowania zupełnie od podstaw! Nie musisz zatem od razu wiedzieć jak chcesz, żeby wyglądała Twoja ścieżka kariery, ponieważ dzięki naszemu kursowi dowiesz się, co najbardziej Cię kręci, a jednocześnie poznasz podstawy, które są takie same w każdym języku programowania. Wystarczy, że weźmiesz swojego laptopa pod pachę i zapiszesz się na nasz kurs programowania dla początkujących. Jeśli natomiast masz już miej więcej sprecyzowane zainteresowania, możesz od razu wybrać kurs tworzenia stron internetowych (Web development 1) czy SQL i baz danych, które są najbardziej pożądanymi umiejętnościami na rynku a pracę dostaniesz praktycznie z marszu. Posiadamy również ofertę dla osób zainteresowanych konkretnym językiem programowania (Python, JavaScript, SQL), hakowaniem i bezpieczeństwem w sieci, krypto walutami czy tworzeniem chat-botów w Messengerze.

Dlaczego SmartNinja Lublin?

Wybierając kurs programowania warto zwrócić uwagę na jego program. W SmartNinja uczymy praktycznych umiejętności i posługujemy się sprawdzonymi w ponad 11 krajach metodami prowadzenia zajęć, co gwarantuje naszym uczestnikom, to że po zakończeniu będą mieli taką samą wiedzę, jak programiści w Kanadzie, USA, Niemczech czy w Hiszpanii. Sprawdzoną formą nauczania jest również wirtualna klasa, dzięki której pomiędzy sesjami, kursanci komunikują się z instruktorem oraz wspierają się w tworzeniu własnych projektów, których portfolio umieszczają na specjalnej platformie GitHub. Dzięki temu po zakończeniu kursu mamy własne projekty, na których możemy pracować czy pochwalić się nimi w CV. Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz dużo pytań dotyczących kursów? A może interesują Cię nasze metody uczenia? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Jeżeli chcesz zmienić pracę, poszerzyć swoje kompetencje lub planujesz wejść na rynek pracy z umiejętnościami IT- Zrób pierwszy krok i skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy w wyborze kursu i doradzimy, jak zaplanować karierę! Los leży w Twoich rękach!

Zapisz się na listę oczekujących a poinformujemy Cię o najbliższym terminie szkolenia! Więcej tutaj: https://bit.ly/2EpIyzq

Sprawdź nasze kursy

Web Development 1

Web Development 1

Lublin 22.09.2022

Naucz się budowania stron i aplikacji internetowych. Wybierz nasz najsłynniejszy kurs i poznaj tajniki Web Developmentu!

od 2999,00 PLN

Zarejestruj się na ten kurs
Programowanie dla początkujących (Python)

Programowanie dla początkujących (Python)

Lublin 22.09.2022

Naucz się podstaw programowania i Zostań programistą! Kurs z języka programowania Python, który jest jednym z najpopularniejszych w świecie IT.

od 999,00 PLN

Zarejestruj się na ten kurs

Zapisz się do naszego newslettera!

Messenger