Blog

Nowości, inspiracje i wskazówki

Programistom inflacja i drożyzna nie straszne!

Programistom inflacja i drożyzna nie straszne!

18.07.2022 Olga Lenarczyk

Dobijają Cię galopująca inflacja, kryzys i nieustające podwyżki? Szukasz pracy, która pozwoli Ci żyć na dobrym poziomie i nie martwić się o jutro? Programowanie jest zdecydowanie dla Ciebie!

Z najnowszego raportu Pracuj.pl w pierwszym półroczu 2022 r., oferty IT były najliczniejsze i osiągnęły rekordowy wynik 597 000 ogłoszeń! Nie od wczoraj wiadomo, że specjaliści z tej branży mogą przebierać w ofertach. Skąd jednak bierze się fenomen programistów? Przede wszystkim z postępującej cyfryzacji i coraz większego rozwoju informatyzacji a co za tym idzie zwiększającego się zapotrzebowania na pracowników.

Programowanie nie jest trudne.

Programiści wygrywają również tym, że osoby bez wykształcenia informatycznego, uważają że jest to bardzo trudna i tajemna wiedza, którą posiedli nieliczni i w konsekwencji nie decydują się na karierę w tej branży. Nic bardziej mylnego! Programowania uczą się dzieci od 10 roku życia lub wcześniej! Natomiast górnej granicy wieku nie ma! Nasi kursanci mają od kilkunastu lat do 60 kilku 😊 Podstawy są takie same w każdym języku programowania a poziom trudności jest porównywalny do przedmiotów ścisłych w szkole średniej. Jest również wiele osób, które uczą się go na własną rękę jednak większość z nich zniechęca się przy pojawiającej się przeszkodzie, którą my w SmartNinja pomagamy przezwyciężyć poprzez wsparcie trenerów i pracą na Twoim autorskim projekcie! Dzięki praktycznemu podejściu i pracom które zadajemy do domu a później omawiamy na zajęciach, będziesz w stanie samodzielnie tworzyć projekty po zakończonym kursie.

Brak pracowników = kuszenie wysokim wynagrodzeniem i dodatkowymi benefitami.

Cóż wiec zrobić gdy szukamy programistów a rynek produkuje ich coraz mniej? Oferujemy wyższe wynagrodzenie i dodatkowe profity, staramy się uatrakcyjnić pracę i szukamy pracowników w innych krajach. Stąd tak kosmiczne propozycje zarobkowe na poziomie 15 000 zł i więcej oferowane przez zagraniczne firmy z oddziałami w Polsce. Oczywiście na start możemy liczyć na zarobki od ok. 4500 zł do nawet 7 000 zł na rękę w zależności od firmy, formy zatrudnienia, miejsca itd. Natomiast w ciągu kolejnych 2/3 lat jesteśmy w stanie podwoić tę kwotę!

Najtrudniejszy pierwszy krok.

Nawet przekonani o tym, że programowanie pozwala żyć na dobrym poziomie, rezygnują z podjęcia próby i żyją ledwo wiążąc koniec z końcem. To fakt, początki są najtrudniejsze. Stąd wziął się pomysł na naszą firmę. W Smart Ninja uczymy od totalnych podstaw, w sposób który zapewni Ci umiejętności samodzielnego programowania po skończonym kursie. Nie musisz od razu decydować w jakim języku chcesz programować, ponieważ nasze programy pozwolą Ci zrozumieć istotę najważniejszych technologii i później samodzielnie i świadomie dokonać wyboru. Osobom, które totalnie się wkręcą i poczują, że są gotowe samodzielnie kodować, pomagamy również zapałać się na pierwszy staż lub do pierwszej pracy u naszych partnerów.

Nie czekaj dłużej i zapisz się na najbliższy kurs online! Najbliższe kursy znajdziesz tu

Sprawdź nasze kursy

Web Development 1

Web Development 1

online 22.09.2022

Naucz się budowania stron i aplikacji internetowych. Wybierz nasz najsłynniejszy kurs i poznaj tajniki Web Developmentu!

od 2999,00 PLN

Zarejestruj się na ten kurs
Programowanie dla początkujących (Python)

Programowanie dla początkujących (Python)

online 22.09.2022

Naucz się podstaw programowania i Zostań programistą! Kurs z języka programowania Python, który jest jednym z najpopularniejszych w świecie IT.

od 999,00 PLN

Zarejestruj się na ten kurs

Zapisz się do naszego newslettera!

Messenger