Blog

Nowości, inspiracje i wskazówki

Programowanie jest doskonałą szansą aby zmienić Twoje życie na lepsze!

Programowanie jest doskonałą szansą aby zmienić Twoje życie na lepsze!

02.12.2019 Olga Lenarczyk

FILIP: "Po prostu trzeba to opanować, programowanie jest doskonałą szansą aby zmienić Twoje życie na lepsze!"

Kim jesteś i co robisz?

Nazywam się Filip Potocznik i jestem obecnie młodszym deweloperem w firmie Renderspace.

Uczestniczyłeś w kursach SmartNinja, gdzie byłeś jednym z najlepszych studentów. Czy możesz krótko opisać swoje doświadczenie?

Kurs był genialny i bardzo dobrze go oceniam. Jeszcze przed przystąpieniem do kursu próbowałem nauczyć się kodowania, ale nie powiodło się. Nie byłem wystarczająco konsekwentny, aby zrobić "pierwszy krok." Osiągnąłem to na kursie i zacząłem odkrywać nowy świat programowania. :)

Czy znalazłeś pracę po kursie Web Development?

Tak. Na początku robiłem mniej skomplikowane zadania, takie jak konfigurowanie korespondencji i wprowadzania danych w CMS, ale teraz robię również układy stron internetowych i coraz bardziej "zaawansowane" funkcje.

Czy możesz powiedzieć, że kurs, w którym uczestniczyłeś dał Ci wystarczającą wiedzę, aby rozpocząć karierę programistyczną?

Uczestniczyłem w kursie Web Development 1. Kurs dał mi pierwszy pogląd na programowanie, nauczył mnie podstaw i pojęć, jak to działa. Mieliśmy SUPER instruktora, więc nauka była o wiele łatwiejsza. :) W moim przypadku zdobyłem wystarczającą wiedzę, abym mógł następnie utrwalać ją poprzez powtarzanie i stopniowe odkrywanie nowych rzeczy, a tym samym zyskałem wystarczającą wiedzę, aby rozpocząć karierę.

Czy nauczyłeś się nowego języka? Jakiego? Czy powiedziałbyś, że wiedza z kursu jest użytecznym narzędziem do uczenia się nowych języków?

Tak- nauczyłem się JavaScript i jQuery. Gdybym, na przykład, chciał dostać pracę, łatwiej byłoby mi nauczyć się JavaScript i rozpocząć ścieżkę front-endu, a nie back-endu. Osobiście, front-end bardziej mi odpowiada. Ale to wspaniale mieć jakąś wiedzę na temat back-endu i zrozumieć, jak rzeczy działają w tym obszarze. Wiedza z kursu była bardzo przydatna, ponieważ nauczyliśmy się pojęć, które mają zastosowanie w programowaniu i mogą "bardzo łatwo" być przeniesione do innego języka. :)

Jakie są Twoje cele programistyczne/zawodowe?

Jeśli chodzi o programowanie, moim celem krótkoterminowym jest nauczyć się większości technologii front-endu. Można więc powiedzieć, że jestem programistą front-end. To jest mój cel około 2-3 lata. Wyższym celem, bardziej długoterminowy, jest rozwój iOS. To było dla mnie interesujące jeszcze zanim zostałem programistą, chciałbym być zaangażowany w rozwój iOS, jak również móc go zaprogramować.

Czy masz jakieś rady dla tych, którzy decydują się na programowanie?

Nie spiesz się, najpierw poznaj podstawy każdego języka/technologii bo są one bardzo ważne. Po prostu trzeba to opanować, a kolejne kroki będą już dla Ciebie o wiele łatwiejsze. Programowanie jest doskonałą szansą na zmianę Twojego życia na lepsze! :)

Sprawdź nasze kursy

Web Development 1

Web Development 1

Lublin 22.09.2022

Naucz się budowania stron i aplikacji internetowych. Wybierz nasz najsłynniejszy kurs i poznaj tajniki Web Developmentu!

od 2999,00 PLN

Zarejestruj się na ten kurs
Programowanie dla początkujących (Python)

Programowanie dla początkujących (Python)

Lublin 22.09.2022

Naucz się podstaw programowania i Zostań programistą! Kurs z języka programowania Python, który jest jednym z najpopularniejszych w świecie IT.

od 999,00 PLN

Zarejestruj się na ten kurs

Zapisz się do naszego newslettera!

Messenger