Blog

Nowości, inspiracje i wskazówki

Programowanie to wyzwanie, które jest warte czasu i wysiłki

Programowanie to wyzwanie, które jest warte czasu i wysiłki

02.12.2019 Olga Lenarczyk

Jernej Uranicz, Student, który ukończył kurs Web Development 1, otrzymał pierwszą pracę po kursie, a później inne oferty pracy i możliwości rozwoju kariery.

Kim jesteś i co robisz?

Nazywam się Jernej. Mam 30 lat, jestem ojcem dwójki dzieci. Obecnie rozwijam jeden z moich autorskich pomysłów, dużo jeżdżę na rowerze w towarzystwie mojego najstarszego syna. Wolny czas spędzam bawiąc się z dziećmi i ucząc się.

Jak wygląda Twój normalny dzień roboczy?

Mój zwykły dzień roboczy jest dość nudny. :) Rano zawożę mojego syna do przedszkola, a następnie wracam do domu i zaczynam pracę. Popołudnie jest zarezerwowane dla różnych zajęć z dziećmi. Wieczory są podzielone na czas spędzony z moją lepszą połowę i na naukę :).

Jaki był Twój wymarzony zawód jako dziecko?

Uf.. Kierowca ciężarówki:)

Z jakiego osiągnięcia w swoim życiu, jesteś najbardziej dumny?

Um... Jestem dumny z wielu rzeczy. Chciałbym powiedzieć, że jestem dumny z faktu, że zacząłem uczyć się programowania, ponieważ nowy świat otworzył się przede mną. Bardzo lubię swoje obecne życie pomimo, że nie tak dawno nie miałem pojęcia że może ono tak wyglądać.

Uczestniczyłeś w kursie SmartNinja, gdzie byłeś wśród najlepszych studentów. Czy możesz krótko opisać swoje doświadczenie?

Uczestniczyłem w kursie Web Development 1. Moje doświadczenie było świetne. Przed rozpoczęciem kursu, miałem już pierwsze przełamanie lodów z programowaniem, ale nigdy na poważnie. Mogę powiedzieć, że nauczyciel, który nas uczył jest wielki! Udało mu się przemówić do nas w sposób logiczny i zrozumiały, nawet w przypadku bardziej wymagających pytań. Mam też szeroką wiedzę, której nie miałem wcześniej.

Czy można powiedzieć, że kurs dał Ci wystarczającą wiedzę, aby rozpocząć karierę jako programista?

Mam dobre podstawy na przyszłość i mam odwagę, na próbowanie nowych rzeczy. Myślę, że kurs jest dobrym punktem wyjścia, aby poznać podstawy, ale przede wszystkim, że masz kogoś doświadczonego, który może odpowiedzieć na Twoje podstawowe lub skomplikowane pytania.

Czy nauczyłeś się jakiegoś nowego języka? Jakiego? Czy można powiedzieć, że wiedza z kursu jest użytecznym narzędziem do uczenia się nowych języków?

Nauczyłem się podstaw PHP, SQL i JavaScript. Myślę, że wiedza zdobyta na kursie jest dobrym punktem wyjścia do nauki nowych języków, ale przede wszystkim musi być wola, motywacja i praca z Twojej strony.

Czy masz jakieś rady dla tych, którzy decydują się na programowanie?

Nie poddawaj się:) Jest to trudne, czasami niezrozumiałe, ale musisz przetrzymać te momenty. Jest to oczywiście również wyzwanie warte czasu i wysiłku.

Sprawdź nasze kursy

Web Development 1

Web Development 1

Lublin 28.04.2020

Dowiedz się, jak tworzyć witryny sieci Web i aplikacje internetowe. Podczas tego 12-tygodniowego kursu, nauczysz się zarówno programowania front-endowego jak i

od 2199,00 PLN

Zarejestruj się na ten kurs

Zapisz się do naszego newslettera!

Messenger