Blog

Nowości, inspiracje i wskazówki

Zapraszamy do naszej grupy na fejsie LUBELSKIE IT

Zapraszamy do naszej grupy na fejsie LUBELSKIE IT

23.07.2020 Olga Lenarczyk

Zapraszamy do naszej grupy na fejsie, o nazwie: Lubelskie IT, na której znajdziecie:

- Ciekawe wydarzenia i nowości ze świata IT

- Aktualne oferty pracy w Lublinie i województwie Lubelskim

- Interesujące artykuły o programowaniu, potencjale rynku i najnowszych trendach w dziedzinie IT

- Informacje o aktualnych kursach SmartNinja Lublin i otwartych naborach na sesje informacyjne lub listy osób oczekujących na kursy

- A czasem śmieszne memy lub zdjęcia, które poprawią wam humor :)

Link do grupy

W jednym z ostatnich postów przedstawiamy:

Indeks gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) na rok 2020 opublikowany przez Komisję Europejską, z którego wynika m.in., że w Polsce wciąż brakuje specjalistów w branży IT i pracuje bardzo mało kobiet.

Dobra wiadomość to taka, że Polska znalazła się dwie pozycje wyżej niż rok wcześniej (mimo wszystko, jest to zaledwie 23. miejsce na 28 krajów członkowskich UE). Komisja za nasze największe atuty uważa mobilne usługi szerokopasmowe oraz oferowany tutaj poziom cyfrowych usług publicznych.

Komisja Europejska oszacowała, że na rynku pracy brakuje 600 tysięcy programistów. W Polsce deficyt ten wynosi około 50 tys. Na naszym rynku pracy specjaliści z tej branży to zaledwie 3 proc. wszystkich zatrudnionych. Najbardziej niekorzystną dla nas informacją jest to, że zaledwie 0,9 proc. z specjalistów IT to kobiety.

Więcej informacji i pełny raport tutaj

Branża IT jest trzecią najpopularniejszą specjalizacją według danych portalu pracuj.pl z maja 2020 roku, po handlu/sprzedaży i obsłudze klienta. Potencjał jest na tym polu niesamowity, ale nie do końca zaspokojony. Najbardziej poszukiwane są obecnie wykwalifikowani specjaliści, ale firmy potrzebują także nowych kadr w postaci osób początkujących.

Sprawdź nasze kursy

Web Development 1

Web Development 1

online 22.09.2022

Naucz się budowania stron i aplikacji internetowych. Wybierz nasz najsłynniejszy kurs i poznaj tajniki Web Developmentu!

od 2999,00 PLN

Zarejestruj się na ten kurs
Programowanie dla początkujących (Python)

Programowanie dla początkujących (Python)

online 22.09.2022

Naucz się podstaw programowania i Zostań programistą! Kurs z języka programowania Python, który jest jednym z najpopularniejszych w świecie IT.

od 999,00 PLN

Zarejestruj się na ten kurs

Zapisz się do naszego newslettera!

Messenger