FAQ

Często zadawane pytania

SmartNinja to szkoła programowania, która uczy przydatnych i praktycznych umiejętności IT. Naszą misją jest pomaganie ludziom w odkrywaniu i rozwijaniu ich talentów i umiejętności w dziedzinie IT. Umiejętności, które pomogą Ci znaleźć wymarzoną, dobrze płatną pracę czy nawet otworzyć własną firmę! Organizujemy kursy kodowania, hakowania, kursy baz danych itp. Pomagamy również naszym absolwentom w odbywaniu stażu u naszych partnerskich firm IT.
Nasze główne kursy koncentrują się na tworzeniu stron internetowych, które są najbardziej poszukiwanymi umiejętnościami na rynku pracy w branży IT. Pozostałe kursy z naszej oferty opierają się na nauce hakowania, tworzenia baz danych i botów, bezpieczeństwie w internecie itp. Stale aktualizujemy naszą ofertę aby mieć pewność, że przekazywana przez nas wiedza jest jak najbardziej aktualna.
Większość naszych kursów nie wymaga wcześniejszego przygotowania merytorycznego czy specjalistycznej wiedzy. Jedynym wyjątkiem jest kurs Web Development 2, które wymaga wcześniejszego ukończenia kursu programowania Web 1. Powinieneś jednak umieć czytać po angielsku, ponieważ większość dokumentacji technicznej jest pisana w języku angielskim.
Niekoniecznie. Zdecydowana większość programistów nie używa matematyki w swojej pracy. Tylko jeśli chcesz pracować w takich dziedzinach, jak nauka danych, uczenie maszynowe, zaawansowana grafika komputerowa itp., musisz zastosować matematykę. Ale większość innych dziedzin (jak tworzenie stron internetowych) nie jest to konieczne.
Nasi trenerzy to ludzie, którzy są profesjonalistami w dziedzinie kodowania: na co dzień pracują w firmach IT jako programiści lub wykonują usługi kodowania jako freelancerzy. Dzięki ich doświadczeniu nauczysz się praktycznych umiejętności potrzebnych w codziennej pracy i dowiesz się jak jak wygląda życie programisty.
Tak, możesz zapłacić 50% przed rozpoczęciem kursu i 50% po zakończeniu.
Jeśli już zapłaciłeś, ale niestety nie możesz wziąć udziału w kursie, zwrócimy Ci całą kwotę. Jedynym warunkiem jest rezygnacja najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem kursu. W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa, które znajdują się na dole strony dowolnie prezentowanego kursu.
Prowadzimy kursy głównie w formie stacjonarnej ale istnieje również możliwość przeprowadzenia kursów online. Wówczas zajęcia odbywają się na online na żywo, każdy kursant ma możliwość zadawania pytań czy zgłaszania problemów.
Zależy to wyłącznie od Ciebie i twojej motywacji oraz zaangażowania na kursie. Jeśli poczynisz postępy, dobrze opanujesz program, będziesz aktywny na zajęciach i odkryjesz w sobie talent programistyczny, z łatwością znajdziesz pracę. Po kursie Web Development 2 pomożemy Ci również w znalezieniu stażu.
SmartNinja to społeczność która działa z pasją i pozytywną energią. Zachęcamy każdego do próbowania nowych rzeczy :) Kurs Web development 1 nadaje się do tego idealnie. Na kursie tym dowiesz się czy kodowanie jest czymś co chciałbyś robić w swoim życiu lub hobbystycznie zgarniając przy okazji atrakcyjne wynagrodzenie :) Możemy opowiadać Ci godzinami o zaletach kodowania ale najlepiej jeśli przekonasz się o tym na własnej skórze!
Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób początkujących. Na etapie początkowym nie ma to tak naprawdę znaczenia, ponieważ podstawowe zasady programowania są takie same w każdym języku programowania. Uczymy języka Python (na kursie Web development 1), który jest językiem bardzo przyjaznym dla osób początkujących. Gdy nauczysz się programowania w języku Python, łatwo będzie Ci przejść na inne języki programowania.
Zalecamy laptopy z 4 GB pamięci RAM (możesz skorzystać również z laptopa z mniejszą pamięcią ale istnieje ryzyko, że operacje będą bardzo powolne).
Nasze kursy są zwykle dla osób dorosłych (18+), ale możemy również rozważyć grupy dla osób powyżej 15 roku życia. Nie ma górnego limitu wieku.

Chcesz zapytać o coś jeszcze?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zapisz się do naszego newslettera (poniżej).

Zapisz się do naszego newslettera!

Messenger